Dieta na podstawie Metody Montignac

Dla wszystkich zainteresowanych skutecznym i przyjemnym zrzuceniem zbędnych kilogramów.
Teraz jest Śr 23 sie, 2017

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2067 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138
Autor Wiadomość
Żąkil
PostNapisane: Cz 22 cze, 2017 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Polubił : 0 razy
Otrzymał polubień: 0 razy
Cytuj:
-co w zupie kolacyjnej. Wymień składniki

Wywar z 70 dag fileta z kurczaka i standardowych jarzyn do zupy (marchew, seler, pietruszka, por, cebula) + 60 dag zmiksowanych pomidorów + 1,5 litra passaty + pietruszka + przyprawy + śmietana 250 ml. Łącznie tej zupy wyszło jakieś 5 litrów. Zawsze robię duży gar zupy i jemy go z mężem przez 3-4 dni jako jeden z posiłków.
Następną planuję botwinkę i już się boję komentarza eksperta... :stres:

Cytuj:
wina ile? wiesz że lampkę można tylko

Coś mi się tam obiło... :aniol: lampek trochę więcej, ale profanuję (mieszam z wodą).

Dzisiejsze menu:

Śniadanie (W) ok. 10:00
- gofry (lub to, co miało nimi być) sztuk 4 (składniki: własnoręcznie zmielony orkisz 50 g, soczewica czerwona 30 g, ciecierzyca 30 g, mleko 200 g, 2 białka jajka) z serkiem wiejskim 1% tł (po łyżeczce na gofra) i warzywami (pomidor, rzodkiewka, szczypiorek, papryka)*
- kawa z mlekiem z przyprawami
- zielona herbata z cytryną (ok., od jutra postaram się odczekać z piciem)

Obiad (T) ok. 16:00
- makrela (<200g surowej) marynowana w oliwie z oliwek zmieszanej z sokiem z cytryny, czosnkiem, suszonymi pomidorami i natką pietruszki wypełnioną również tymże farszem pieczona w piekarniku na poszatkowanej cebuli i papryce
- micha warzyw z sosem winegret (oliwa + sok z cytryny + 1ł. musztardy bez cukru + przyprawy)
- zielona herbata z cytryną

Kolacja (B/T) przed 20:00
- z pół brokuła z kurczakiem gotowanym (70-80 g), szczypiorkiem i natką pietruszki i resztą zupy pomidorowej
- herbata owocowa (z kawałkami owoców, całe 0,5%)

Łącznie: ok. 2150 kcal, BTW: 112/131/170

Napoje:
1 kawa z mlekiem
herbata zielona min. 0,5 litra
herbata owocowa (właśnie piję)
ziółka (czystek - właśnie się parzy)
wody mineralnej morze...

* Znowu przesadziłam z nabiałem, najpierw dodałam to mleko do ciasta i do kawy, później pomyślałam. Jutro dodam wody mineralnej, może lepsze wyjdą.

Dziękuję i pozdrawiam!
najważniejsze że masz świadomość gdzie błędy popełniasz
Kolacje jadaj węglowe. Tłuszcze na noc to jest zły pomysł

Żąkil
PostNapisane: Pt 23 cze, 2017 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Staram się sama korygować, dojść do tego, co mi szkodzi. Ostatnio całe kilo schudłam, a dziś wchodzę na wagę i jest z powrotem... nie wiem, czy to to mleko, czy to winko, czy coś jeszcze innego? Nie ma przypadków. Szkoda mi kasy na te ryby i czasu na krojenie, żeby tyć dalej. Coś muszę z tym zrobić. Dałam radę narzucić sobie rygor podczas postu Dąbrowskiej, to i ten temat jakoś "ogarnę".

Dziś też się najadłam. Pod względem kaloryczności jem coraz więcej. Chyba ten upał i niewyspanie dały mi się jakoś we znaki.

Próbowałam nie pić podczas jedzenia, tuż przed i po, ale jakoś źle mi z tym, ciężko na żołądku, wręcz zamulająco. Z czego wynika ta zasada nie picia? Ma to bezpośredni związek z MM? Wpływa jakoś na glikemię, działanie trzustki etc.?
Jeszcze pytanie odnośnie picia, skoro nie można pić na pół godziny przed i po posiłku, to jak to jest z tą lampką wina, którą można do tłuszczowych i kawą, którą można do węgli ("w okolicach posiłku W-B")? To też napoje... Można do posiłku, czy te okolice, to dopiero pół godziny po?

"Montignac pozwala pić do posiłków jeśli mamy taką potrzebę - róbmy to jednak małymi łykami i powoli" - chyba przy tym pozostanę na razie...

Chodzi o to żeby soki żołądkowe nie były rozcieńczone. Żeby cała siła soków żołądkowych poszła na trawienie.
Picie kawy w okolicach posiłku węglowego dotyczy kawy zbożowej. Zbóż nie jemy z tłuszczami. Ta okolica to pół h po i pół przed posiłkiem

Dziś więc było tak:

śniadanie (W) przed 09:00
- zielona herbata z cytryną i woda (w trakcie przygotowywania śniadania)
- gofry - sztuk 6! (składniki: własnoręcznie zmielony orkisz 50 g, soczewica czerwona 30 g, ciecierzyca 30 g, mleko 40 g, 2 białka jajka) z serkiem wiejskim 1% tł (po łyżeczce na gofra) i warzywami (pomidor, rzodkiewka, szczypiorek, papryka)*
- kawa czarna z przyprawami

obiad (T) ok. 13:00
- tuńczyk w oleju (160 g) + mieszanka warzyw
Niestety próba nie picia po posiłku sprawiła, że nie poczułam się syta, do tego mnie szybko "zamuliło" i uległam zapachom z budki z kebabem...
- kebab-box: mięso + sałata + cebula + pomidor (bez bułki i sosów) **
- z godzinę po - kawa czarna z przyprawami

kolacja (T) 18:00 - 19:00

- łosoś pieczony w piekarniku z przyprawami i ziołami
- surówka z kapusty kiszonej (kap. kisz., marchewka, por, cebula, kawałek selera)

ponadto w ciągu dnia sporo wody.

Łącznie: prawie 2300 kcal, BTW: 163/136/120

* gofry po dodaniu wody mineralnej gazowanej, odrobiny proszku do pieczenia i drożdży były lepsze, lepiej wypieczone (chodź i tak to jeszcze nie to) i wyszło ich sporo więcej z tej samej ilości mąki. Może to te drożdże i fakt, że ciasto dojrzewało sobie przez noc. Jutro próbuję w ogóle bez mleka.

** mięso - niby samo mięso, ale czuć w nim posmak jakichś przypraw. Nie wiem, w czym to bywa dokładnie marynowane. Oby bez wzmacniaczy smaku, cukru etc.
-nie pij do posiłków a zwłaszcza na czczo. Rozcieńczenie soków trawiennych nie jest wskazane. Jeśli już tak postanowiłaś i i tak będziesz piła to niech to będzie twoją sprawą i nie pisz tego przy posiłku a na końcu menu. Inaczej zawsze będę musiała to wytknąć jako błąd.
-Posiłek weglowo-białkowy (węglowodanowy)- twoja kolacja. Przytoczę ci cytat z zasad diety:
"w jego składzie nie może być tłuszczów (mięso i tłusty nabiał) ale mogą być " dobre" tłuszcze w małych ilościach i nie codziennie (ryby, oliwa używana do sporządzania sałatek) oraz chude mięso drobiowe, nabiał świeży najlepiej 0% (dopuszcza się spożywanie nabiału do 1,5%tłuszczu). Należy unikać podwójnego połączenia tłuszczowego np: jeśli do posiłku dodamy rybę to już nie olej czy ziarna."
Ryba więc nie powinna być bazą posiłku a dodatkiem do niego.
-nie wiem ile to dla ciebie jest sporo. Wpisuj pod spodem łączną ilość dozwolonych płynów jakie wypiłaś w ciągu doby. Jak jesteś ich pewna to nie musisz wyszczególniać. Wystarczy np "płyny 2l"

zdzieszka18
PostNapisane: Pt 23 cze, 2017 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Ciekawe i smaczne zestawienie. Czy ktoś może wie jaki jest koszt takiej diety? Pozdrawiam.

Żąkil
PostNapisane: So 24 cze, 2017 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

zdzieszka18 napisał(a):
Ciekawe i smaczne zestawienie. Czy ktoś może wie jaki jest koszt takiej diety? Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję. Koszt pewnie zależy, od tego, co jesz. Jakoś mi szybciej ostatnio pieniądze z portfela uciekają, odkąd zaczęłam jeść więcej ryb, mimo, że znalazłam dość tanie źródło. Zrobiłam sobie aplikację w excelu i zapisuję wszystkie wydaki. Nie wiem, ile potrwa moja konsekwencja w tym postanowieniu, ale jeśli się uda, to za jakiś miesiąc będę mogła więcej powiedzieć.

Pi x drzwi... może tak będzie Ci łatwiej policzyć (mam nadzieję, że nie namieszałam). Tak ja sobie kombinuję. Taki mam plan.

Na śniadanie: do 100 g mąki (płatki, chleb, naleśniki, gofry) + do 100 g czegoś nabiałowego + warzywa (ma być węglowe)
Na obiad: do ok. 200 g jakiegoś mięsa lub ryby + warzywa + oliwa z oliwek lub coś z jajek (ma być tłuszczowy) + ew. jakiś ser tłusty, ale też jest ograniczenie ilościowe.
Na kolację: kawałek piersi z kurczaka/tuńczyk wsw/chuda ryba/soczewica/ciecierzyca (białko) + warzywa + ew. makaron/ryż/kasza (do 100 g produktu) + ew. jakiś chudy nabiał lub węglowa zupa (wywar z piersi z kurczaka i jarzyn + zależy od zupy + chudy zabielacz)

Tylko ja nabiałów unikam, bo mi chyba nie służą. No i nabiału ogólnie do 200 g na dzień. Warzywa to ze 2-3 pomidory dziennie, kilka rzodkiewek, papryka albo dwie, jakieś 2-3 ogórki kiszone, kilka liści sałaty, surówka z kapusty kiszonej, czasem cukinia, brokuł cały lub pół, kalafior (też nie zjem całego na raz).
nie przypuszczam żeby zdzieszka18 była zainteresowana tą dietą. W stopce ma reklamę i na 99% właśnie o wrzucenie tej reklamy jej chodzi. Często takie trole nas odwiedzają

AsiaLech
PostNapisane: Wt 27 cze, 2017 
Użytkownik
Użytkownik

Witam,
poniżej moje menu na kolejny tydz. Codziennie piję 1,5 wody i herbatę, melisę lub miętę.

sobota
śniadanie (8:00) - tuńczyk wsw + ogórki małosolne + chleb MM
obiad (13:00) - klopsiki w sosie grzybowym + fasolka szparagowa z czosnkiem (klopsiki: mięso mielone wołowe, jajko, natka, czosnek, cebula, otręby; sos: grzyby, ser mascarpone, por, czosnek, przyprawy)
kolacja (18:00) - sałatka z makaronem (makaron pełnoziarnisty, sałata rzymska, lodowa, czerwona kapusta, pomidory, gruby szczypior)

niedziela
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + chleb MM + ogórek cały
obiad (13:00) - zapiekanka z cukinii i parmezanu (2 cukinie, cebula, czosnek, 50 g parmezanu, 0,5 szklanki śmietany 30%, 4 jajka, przyprawy)
kolacja (18:00) - sałatka z makaronem (makaron pełnoziarnisty, sałata rzymska, lodowa, czerwona kapusta, pomidory, gruby szczypior)

poniedziałek
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + chleb MM + ogórek cały
obiad (13:00) - zapiekanka z cukinii i parmezanu (2 cukinie, cebula, czosnek, 50 g parmezanu, 0,5 szklanki śmietany 30%, 4 jajka, przyprawy)
kolacja (18:00) - kasza pęczak z pomidorami, oliwkami, kaparami i bazylią

wtorek
śniadanie (8:00) - guacamole + wasa MM + pomidory
obiad (13:00) - fasolka po bretońsku

środa
śniadanie (8:00) - guacamole + wasa MM + pomidory
obiad (13:00) - fasolka po bretońsku
kolacja (18:00) - zupa jarzynowa na bulionie węglowym + jogurt nat. 1%

czwartek
śniadanie (8:00) - jajko na miękko + pomidor + wasa
obiad (13:00) - burgery nadziewane + sałata z nasionami, parmezanem i oliwą z oliwek

piątek
śniadanie (8:00) - otręby + jogurt nat. 1%
obiad (13:00) - burgery nadziewane + coleslaw
kolacja (18:00) - spaghetti z pomidorami, oliwkami i bazylia

-pilnuj ilości sera żółtego. W dobowym menu nie powinno być go więcej niż 30g
-fasolka po bretońsku wg MM? Wiesz że mąka w tym posiłku jest niedozwolona? Możesz trochę fasoli zmiksować żeby zagęścić potrawę
-jajek nie możesz łączyć z pieczywem. Możesz samo białko do chlebka
-burgery sama robiłaś? jak?
-Makaron nawet spaghetti musi być z durum. Jeśli masz sprawdzony makaron to dopisuj MM

dzięki za uwagi, zastosuje:)
fasolka MM, bez mąki; burgery sama zrobię, więc tylko mięso wołowe, cebula, otręby, jajko i przyprawy,a w środku ser pleśniowy; makaron MM.

AsiaLech
PostNapisane: Wt 04 lip, 2017 
Użytkownik
Użytkownik

Witam,
poniżej moje menu na kolejny tydzień. Piję codziennie 1,5 litra wody, herbatę, miętę i melisę.

sobota
śniadanie (8:00) - jajecznica z 3 jajek + pomidor + 3 x Wasa MM
obiad (13:00) - młoda kapusta duszona (kapusta, boczek, przyprawy)
kolacja (18:00) - sałatka z makaronem (makaron pełnoziarnisty MM, sałata rzymska, lodowa, czerwona kapusta, pomidory, gruby szczypior)

niedziela
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + 3 x chleb Wasa MM + ogórek cały
obiad (13:00) - klops MM + colesław MM
kolacja (18:00) - sałatka z makaronem (makaron pełnoziarnisty MM, sałata rzymska, lodowa, czerwona kapusta, pomidory, gruby szczypior)

poniedziałek
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + 3 x chleb Wasa MM + ogórek cały
obiad (13:00) - ryba pieczona i surówka z kiszonej kapusty

wtorek
śniadanie (8:00) - guacamole + 3 x chleb Wasa MM + pomidory
obiad (13:00) - fasolka po bretońsku (fasola, przecier pomidorowy, cebula, czosnek, kiełbasa, przyprawy)

środa
śniadanie (8:00) - guacamole + 3 x chleb Wasa MM + pomidory
obiad (13:00) - fasolka po bretońsku (fasola, przecier pomidorowy, cebula, czosnek, kiełbasa, przyprawy)

czwartek
śniadanie (8:00) - tuńczyk wsw + ogórki małosolne + 3 x Wasa MM
obiad (13:00) - żeberka pieczone i surówka z buraków surowych

piątek
kolacja (18:00) - spaghetti MM z pomidorami, oliwkami i bazylia
-już w menu z poprzedniego tygodnia napisałam ci że jajek nie wolno łączyć z pieczywem. Wasa ma za wysokie ig żeby jadać do niej jajka. Możesz samo białko.
Reszta połączeń ok
-nie wiem ile makaronu jesz, ale śniadania masz bardzo skromne. 3 deseczki wasa to tylko 30 g węgli. Możesz spokojne zjeść do 150 g, więc dorzuć inne węgle do śniadania bo takie jest zbyt ubogie.
-czy w zupie kolacyjnej są jakieś węgle? Jeśli nie to w niektóre dni zjadasz tylko 30 g węgli w śniadaniu a jeśli tak to w niektóre dni masz 3x węgle

dzięki za uwagi. jeśli zwiększę ilość Wasy do 5 kromek to będzie ok? makaronu nie ważyłam, zrobię to w przyszłym tygodniu; w zupie kolacyjnej jest: fasolka szparagowa, cukinia, pierś z kurczaka, pietruszka, seler, fasolka biała, grzyby mun - fasolki są węglowodanem w tym daniu.
jeśli we wtorek i środę zjem kolację bez węglowodanów - np: szparagi/kalafiora z czosnkiem bedzie poprawnie?

będzie super :)

agnieszkadeb
PostNapisane: Pn 10 lip, 2017 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Ja gdzieś czytałam że wasa ma tylko 30 indeksu glikemicznego. To jak to jest? Można ją jesc czy unikać?
Wasa o zawartości błonnika 24% ma ig 35 ale w PL jest nie do kupienia. Kupowałam taką w Szwecji. Inna ma ok 50 ig

AsiaLech
PostNapisane: Wt 11 lip, 2017 
Użytkownik
Użytkownik

Witam,
poniżej moje menu na kolejny tydzień. Codziennie piję 1,5 litra wody, herbatę i zioła.

sobota
śniadanie (8:00) - jajecznica z 3 jajek + pomidor
obiad (13:00) - szparagi z czosnkiem + łosoś pieczony
kolacja (18:00) - ?? (idę na wesele, ale będę się starała zostać przy warzywach i chudym białku)

niedziela
śniadanie (8:00) - guacamole + 5 x chleb Wasa MM + pomidory
obiad (13:00) - klops + coleslaw (mięso mielone, otręby, natka, papryka zielona, jajko i przyprawy; kapusta biała, marchewka, cebula, majonez MM, przyprawy)

poniedziałek
śniadanie (8:00) - guacamole + 5 x chleb Wasa MM + pomidory
obiad (13:00) - klops + coleslaw (mięso mielone, otręby, natka, papryka zielona, jajko i przyprawy; kapusta biała, marchewka, cebula, majonez MM, przyprawy)

wtorek
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + 5 x chleb Wasa MM + ogórek cały
kolacja (18:00) - zupa jarzynowa na bulionie węglowym + jogurt nat. 1% (seler, pietruszka, por, fasolka szparagowa, kalafior)

środa
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + 5 x chleb Wasa MM + ogórek cały
kolacja (18:00) - zupa jarzynowa na bulionie węglowym + jogurt nat. 1% (seler, pietruszka, por, fasolka szparagowa, kalafior)

czwartek
śniadanie (8:00) - tuńczyk wsw + ogórki małosolne + 5 x Wasa MM
obiad (13:00) - kurczak pieczony i mizeria

piątek
obiad (13:00) - młoda kapusta duszona (kapusta, boczek, przyprawy)
menu ok. Proponuję urozmaicić je o ziarna. Dodawaj troszkę najlepiej do tłuszczowych posiłków np słonecznika, dyni, siemienia, maku, orzechów ..... czy co tam lubisz.

AsiaLech
PostNapisane: Śr 12 lip, 2017 
Użytkownik
Użytkownik

Ja gdzieś czytałam że wasa ma tylko 30 indeksu glikemicznego. To jak to jest? Można ją jesc czy unikać?
Wasa o zawartości błonnika 24% ma ig 35 ale w PL jest nie do kupienia. Kupowałam taką w Szwecji. Inna ma ok 50 ig

już jest - ja kupuję Wasę z błonnikiem 29% w spożywczaku osiedlowym; ma zielone opakowanie
To super wiadomość. Daj fotkę

AsiaLech
PostNapisane: Pt 14 lip, 2017 
Użytkownik
Użytkownik

o taka:)

Załączniki:
Komentarz: wasa z błonnikiem
wasa.jpg
wasa.jpg [ 13.81 KiB | Przeglądane 260 razy ]

foremka
PostNapisane: N 16 lip, 2017 
Rezydent
Rezydent

Polubił : 160 razy
Otrzymał polubień: 297 razy
muszę się za nią rozejrzeć

AsiaLech
PostNapisane: Wt 18 lip, 2017 
Użytkownik
Użytkownik

Cześć,
poniżej moje menu na kolejny tydzień. Do tego 1,5 l wody, herbata, mięta i melisa.

sobota
śniadanie (8:00) - jajecznica z 4 jajek na bekonie + pomidor
obiad (13:00) - kiełbasa z grilla + surówka z różnych sałat, ziaren i parmezanu
niedziela
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + 5 x chleb Wasa MM + pęczek rzodkiewek i szczypiorek
obiad (13:00) - kiełbasa z grilla + surówka z różnych sałat, ziaren i parmezanu
poniedziałek
śniadanie (8:00) - twaróg chudy z jogurtem (1%) + 5 x chleb Wasa MM + pomidorki koktajlowe
obiad (13:00) - zapiekanka z cukinii (cukinia, śmietanka, parmezan, jajka, przyprawy) + surówka z różnych sałat, ziaren i parmezanu
kolacja (18:00) - fasolka szparagowa z czosnkiem i tofu
wtorek
śniadanie (8:00) - tuńczyk wsw + ogórki małosolne + 5 x Wasa MM
obiad (13:00) - zapiekanka z cukinii (cukinia, śmietanka, parmezan, jajka, przyprawy) + surówka z różnych sałat, ziaren i parmezanu
kolacja (18:00) - fasolka szparagowa z czosnkiem i tofu
środa
śniadanie (8:00) - otręby i płatki owsiane + jogurt nat. 1%
kolacja (18:00) - chłodnik z botwinki (z białkami jajek i jogurtem 1%)
czwartek
śniadanie (8:00) - hummus + seler naciowy
kolacja (18:00) - spaghetti MM z pomidorami, oliwkami i bazylia + sernik truskawkowy na zimno (przepis z tej strony, więc MM:)
piątek
śniadanie (8:00) - otręby i płatki owsiane + jogurt nat. 1%
menu ok. bo sernik w kolacji węglowy? postaraj się wklejać linki do przepisów

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2067 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]