Słuchawki biznesowe: nauszne czy douszne?

Wideokonferencja oraz telekonferencja to dzisiaj już stałe punkty dnia w wielu przedsiębiorstwach. Właściciele firm wybierają je z prostych powodów: to często po prostu najtańsze i wymagające najmniej przygotowań rozwiązanie, by skontaktować się z pracownikami pracującymi zdalnie, kontrahentami i klientami. Ważne jest jednak to, by każdy przedsiębiorca, który decyduje się na taką formę współpracy, zadbał o właściwy sprzęt. Jeśli słuchawki biznesowe https://www.axium.pl/oferta/sluchawki-naglowne/ będą kiepskiej lub przeciętnej jakości, twój wizerunek może zostać zniszczony, a cała telekonferencja nie będzie efektywna. Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz słuchawki biznesowe?


Telekonferencja czy wideokonferencja zostały wymyślone po to, by było wygodnie. Nie musisz już bowiem umawiać spotkań w przemyślanych miejscach, podróżować i inwestować w takie spotkania niczego więcej niż swój czas. Jeśli jednak rozmowa z klientem ma być profesjonalna i efektywna, musisz zadbać o to, by słuchawki biznesowe były najwyższej jakości. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z rozwiązania jakim jest kamerka wbudowana w twojego laptopa - nawet jeśli to sprzęt najwyższej klasy, nie jesteś w stanie go odpowiednio ustawić, a przesyłany obraz może być kiepskiej jakości. Wykorzystywanie mikrofonu wbudowanego w laptopa to również kiepski pomysł. Pamiętaj, że tylko profesjonalne słuchawki biznesowe budują twój wizerunek fachowca - to dzięki nim klienci lub kontrahenci wyraźnie cię słyszą i jednocześnie nie słuchają wszystkiego, co dzieje się w biurze za twoimi plecami. Warto podkreślić, że słuchawki biznesowe wcale nie muszą być drogie.


Zanim jednak wybierzesz najlepsze słuchawki biznesowe dla swojej firmy, zastanów się, jakiego modelu szukasz. Czy w twoim przedsiębiorstwie sprawdzą się słuchawki biznesowe douszne czy nauszne?


  • Słuchawki douszne

Warto podkreślić, że słuchawki biznesowe douszne zapewniają zdecydowanie większą mobilność. Są niewielkich rozmiarów i małej wagi, przez co możesz korzystać z nich niemal wszędzie. Co prawda ich ogromną wadą jest często kiepskiej jakości mikrofon, jednak w zaskakujących sytuacjach warto je mieć, by nie odkładać pilnej rozmowy w czasie. Warto podkreślić, że są one mało inwazyjne, bo ze względu na niewielką wagę, naprawdę nie czuć ich w uchu. Jeśli nie chcesz martwić się wypadaniem z ucha, słuchawki biznesowe douszne mogą być dokanałowe.


  • Słuchawki nauszne

To te, które w całości lub w znacznej części zakrywają twoje uszy. Na pewno do ich zalet należy zaliczyć przede wszystkim fakt, że tego rodzaju słuchawki biznesowe zupełnie odseparowują cię do dźwięków otoczenia, przez co możesz w pełni skupić się na prowadzonej rozmowie. Warto podkreślić również znacznie lepszą jakość dźwięku. Co istotne, nauszne słuchawki biznesowe nie będą zsuwały się z uszu podczas rozmowy z klientem. Ich jedyną wadą na pierwszy rzut oka wydaje się być waga, która będzie nieco większa, ale raczej nie na tyle, by rozmowa była niemożliwa.